Search results

1. zeususeperl

Hangi Alışveriş Sitelerini Güvenli Buluyorsunuz?

Artık internetten alışveriş yapmayan kalmamıştır fakat konu teknoloji olduğunda insanın bir görüp öyle alası geliyor. Güven de olmuyor çoğu çıkan reklamdan ötürü. Sizin tercih ettiğiniz siteler varsa paylaşırsanız sevinirim. :)
  2. zeususeperl

Hangi Marka Telefon Kullanıyorsunuz?

Hangi telefonu kullanmaktasanız? Artıları/eksileri neler? Şu anki fiyatı ne kadar? :) Başka bir modele geçmek isteseniz hangi modeli seçersiniz?
  3. zeususeperl

Dizi & Film Önerileri

Bu gidişle evde kalmanın yıl dönümünü kutlayacağız gibi geliyor, virüs sağ olsun. :rolleyes: Evde iken zamanı değerlendirmenin en keyifli yolu da dizi&film keyfi yapmak oluyor. Şu gizli saklı kalmış güzel önerileri duysak hoş olabilir diye düşündüm. İlk önerim The Lobster. Giorgos Lanthimos...
  4. zeususeperl

Adobe Alternatifleri

Türkiye'de yaşayan grafik tasarımları (ve türevleri) yapmak isteyen ama parası Adobe'a yetmeyen kişi iseniz, yalnız değilsiniz. Yalnız olmadığımız gibi alternatifler de var. Birkaçını listeliyorum sizler için. Krita, Gimp, Inkscape, Natron Bana soracak olursanız her şeyi online kullanmayı...
  5. zeususeperl

WordPress Shortcut Özelliği

Bazımız yazılarını wordpress üzerinde yazmayı tercih ediyor. Yazarken araç panosunu aç, içinden tek tek seç ile vakit kaybetmeyin diye bu özelliği bırakıyorum bu köşeye. 😊 / + isim sonrasında enter tuşuna tıkladığınızda eklenmiş oluyor. /başlık, /resim, /kod gibi.
  6. zeususeperl

React vs Vue vs Angular

Mahşerin üç atlısını bir de burada koşturalım. :D React mı? Vue mu? Angular mı? Nedenleriyle birlikte söz hakkını sıradakine devrediyorum, yakala. :)
  7. zeususeperl

Resim Düzenleme Siteleri

Gün içinde sıkça kullandığım birkaç resim düzenleme sitelerini sizlerle paylaşmak istedim. Canva Pixlr Photopea Canva'nın en sevdiğim yanı binlerce template sunması, ikondan instagram gönderilerine kadar geniş bir penceresi var. Pixlr küçük işlemler için en ideal olanı bana göre. Resmi...