Search results

1. ozgurdogan

Fenerbahçe'nin Yeni Sezon Performansı

Büyük gaflete düşüp birkaç hafta önce umut vermiyor dedim Fenerbahçe. Maşallah baya iyi gidiyor (Nazar değmez inş.) Galatasaray'ın yarışta tutulduğu bu haftalara kadar gerçekten gayet güzel bir şekilde ilerledik. PS. Yiğit bey acil bekleniyorsunuz... 😂😂😂
  2. ozgurdogan

Kodlama Yeteneklerinizi Geliştireceğiniz Siteler

Genel olarak kod yazmak çok fazla pratiğe dayandığından Hackerrank gibi siteler baya iyi geliyor. Farklı farklı programlama dilleri üzerine problemler çözdüğünüz. Veri yapıları hakkında daha fazla bilgiye sahip olabileceğiniz bu siteyi kesinlikle ziyaret etmelisiniz. Bir de codeforces var ama o...
  3. ozgurdogan

DC mi? Marvel mı?

Genelde o mu bu mu larla forumu onedio'ya çeviriyorum ama bunu cidden merak ediyorum. Marvel cevabının çoğunluk olacağını düşünüyorum ama gerçek çizgi roman okuyucularının DC diyeceğini biliyorum 😂
  4. ozgurdogan

AI Tabanlı Style Transfer

AI kullanarak iki görseli birbirleriyle harmanlamak son zamanlarda oldukça popüler. Style transfer gerçekten çok etkileyici bir şey aşağıdaki örnekteki gibi. Herhangi bir görseli alıp van gogh'un yıldızlı gece'siyle birleştiriyorlar. Daha birçok örnek var. İsterseniz siz de deepart.io'dan...
  5. ozgurdogan

Android mi iOS mu ?

Her yerde sürekli tartışılan bu konu hakkında sizin düşünceleriniz neler? Ben şahsen iOS işletim sistemini daha şık, kullanışlı ve güvenli buluyorum.
  6. ozgurdogan

Hikayeli Oyun Önerisi

Son zamanlarda çok fazla boş vaktimin olduğunu farkettim. Güzel hikayesi olan, grafikleri ve mekanikleri güzel hikayeli bir oyun arayışındayım. Bitirdiklerimi yazayım bunların dışında her öneriye açığım. Witcher 3 (Dünyanın en iyi oyunu) Farcry 3-4-Primal COD Son birkaç oyun dışında hepsi...
  7. ozgurdogan

En Çok Kullanılan Linux Komutları

En çok kullanılan Linux komutları ile daha hızlı ve kolay bir deneyim yaşamanız mümkündür: 1) Cd komutu ile Linux dosya sisteminde gezinti yapabilirsiniz. Büyük ve küçük harf duyarlılığına dikkat ederseniz dizinler arasında hızla ilerlemenizi sağlar. 2) Pwd komutu ile o anda hangi dizinde...
  8. ozgurdogan

C++ Ne İçin Kullanılır?

1979 yılında geliştirilen C++ programlama dili performans arayan yazılımcıların ilk seçimidir. Gelişmiş bir dil olması ile amatörlere hitap etmese de yazılımcılar için idealdir. C++ yazılım dili kullanılarak çeşitli yazılımlar geliştirilmektedir. Özel yazılımlar, uygulamalar ya da sürücü...
  9. ozgurdogan

C ve C++ Farkı Nedir?

En çok kullanılan programlama dili olan C programlama dilinin üst düzeyi C++ olarak düşünülebilir. Ancak kullanım alanı olarak da aralarında fark vardır. C programlama dili yapısal programlama dillerindendir. Yani sıfırdan kodlama yazmak için kullanılırlar. C++ ise nesne yönelimli bir...
  10. ozgurdogan

C# ile Neler Yapılabilir?

C# programlama dili C ve C++ etkileşimi ile türemiş olan diğer bir programlama dilidir. Diğer programlama dillerinden taşınabilir bir programlama dili olan Java ile benzerlik taşır. C++ ile Visual Basic arasındaki tutarsızlığı gidermek için ortaya çıkan bu dil en gelişmiş dillerden biri...
  11. ozgurdogan

Lambda Mimarisi Nedir?

Bir veri işleme tekniği olan Lambda mimarisi ile çok sayıdaki veri en iyi şekilde işlenecektir. Veri işleme alanında kolaylık ve verim sağlayan Lambda mimarisi pek çok yönden avantajlıdır. Artan verim, azalana gecikme süresi ve ihmal edilebilir hatalar ile fark yaratır. Gerçek zamanlı...
  12. ozgurdogan

HTML Hakkında Bilmedikleriniz

HTML programcılar için temellerden biridir ve hakkında pek çok bilgiye sahip olunur. Ancak HTML o kadar geniş bir alandır ki bunları hala bilmediğinize eminiz. Herhangi bir HTML eklentisine spe11check eklemeniz halinde yazım denetimi yapabilirsiniz. Metin girişi yaparken bu özellik işinizi...
  13. ozgurdogan

Python Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Python dinamik bir programlama dilidir ve Python kullanım alanları oldukça fazladır. Net ve kullanımı kolay olması sayesinde de pek çok kişiye hitap eder. Python öğrenmeye yeni başlamış ya da başlamayı düşünen kişiler Python ne işe yarar sorusunu merak edebilirler. Web geliştirme ya da veri ve...
  14. ozgurdogan

En İyi Çevrim içi Derleyiciler

Kaynak kodunu derleme ve yürütmeyi sağlayan çevrim içi derleyiciler farklı programlama dillerinde çalışır ve oldukça çeşitlidir. En iyi çevrimi derleyiciler ile daha yüksek verim almanız mümkündür: ideone ile 60’dan fazla programlama dilinde kaynak kodunu derleyebilirsiniz. Hataları...
  15. ozgurdogan

Composer Nedir? Nasıl Kurulur?

Composer paket yöneticisi PHP ile uygulama geliştirilirken kullanılan bileşen ya da eklentilerin yönetimini sağlanır. Programlama dilini mobil uygulama geliştirmek için kullanıyor olabilirsiniz. Geliştirdiğiniz uygulamanın daha hızlı sonuç vermesi için başka geliştiriciler tarafından hazır...