Football Manager 2022 [Ana Konu]

furkan.dilek

Çaylak
Kadrolu Yazar
Her yıl futbol severlerin büyük bir heyecanla beklediği Football Manager serisinin yeni oyunu, 9 Kasım'da oyuncularla buluşacak. Bunun yanı sıra Football Manager 2022, 299 TL fiyatıyla oyuncularla buluşacak.

Oyunun yayıncı şirketi SEGA, her sene olduğu gibi bu sene de oyunu erken alan oyuncular için serinin yeni oyununu, çıkış tarihinden 2 hafta önce yani ekimin son haftası erişime açacak. SEGA, oyun içi görselleri henüz yayınlamadı. Fakat oyunun yayınlanan tanıtım videosunu incelediğimizde, maalesef çok büyük yeniliklerin yapılmadığını görüyoruz.

Sports Interactive, Football Manager 2020'den beri yapay zeka konusunda gelişme göstermeye çalışıyor. Fakat serinin neredeyse her oyununda yapay zekadan kaynaklı bir eksiklik ortaya çıkıyor. Mesela VAR teknolojisinin oyuna eklenmesiyle birlikte hakemler neredeyse tüm pozisyonlarda gidip VAR kontrolü yapmaya başladılar. Onun dışında gol sorununa değinmeye bile gerek yok. 30-40 şut çektiğimiz ve rakibin 1,2 şut çekerek yendiği maçlar, eminim benim gibi birçok oyuncuyu çıldırtıyordur. Bundan dolayı umarım Football Manager 2022 ile birlikte yapay zekadaki eksiklikleri konuşmadığımız bir oyun oynamaya başlayabiliriz.

Oyunun beta sürümü yayınlandı.

Last edited:

Administrator

Administrator
Kadrolu Yazar
FM bana yıllardır çok değişmiyormuş gibi geliyor. Database'e transferleri ekle, bir iki tane minor değişiklik yap, paketle 299'a gitsin mantığında gibiler. Rekabetin çok olmadığı her alanda benzer sonuçları görüyoruz. Rakip lazım bu arkadaşlara. :)

furkan.dilek

Çaylak
Kadrolu Yazar
Oyunun beta sürümü yayınlandı. İlk izlenimim oyun yine maalesef gerçekçilikten oldukça uzak. Özellikle futbolcuların profilleri anormal bir şekilde şişirilmiş. Oyunun arayüzü bile neredeyse değiştirilmemiş. O yüzden Football Manager 2022, yine serinin hayranları için hayal kırıklığı olacak gibi duruyor diyebilirim.

Tabii ki alternatifi olmadığı için mecbur oynamaya devam edeceğiz 😄

ugurkarapaca

Çaylak
Bir arkadaşım inatla FM 2013 oynamaya devam ediyor :D Ona takmış ve ondan daha güzeli asla olamaz diyor. Üzerinden 8 oyun geçti, 9. yolda adam hala "yok abi 13 başka" diyor :D